Terapie dotekem
"Emoce mají logiku, kterou rozum nechápe."
Kontaktní údaje
Mgr. Dana Kolářová, DiS.
Odolena Voda
Tel: +420 775 619 357
Email: info[at]terapiedotekem.cz
Typy biodynamických masáží
Diagnostická masáž (základní)
Je to velmi příjemná regenerační masáž, která zjišťuje, kde jsou v těle uložené energetické blokády a jakou technikou mohou být uvolněny. Tělo se oživí a harmonizuje.
Orgonomická masáž
Masáž je vhodná při dlouhodobé únavě a vyčerpanosti, rozpouští blokády ve svalech a tkáních, uvolňuje energii uzavřenou v těle a ta začne volně proudit. Pomáhá obnovit sebeuzdravující síly (masáž lze provést jako harmonizující, stimulační nebo mobilizující).
kontraindikace – vysoký krevní tlak, problémy se srdcem, neustálé napětí
Liftingová masáž
Masáž je spíše pasivním cvičením než masáží. Uvolňuje blokovanou energii v kloubech a obnovuje tak její správný tok. Cílem této práce je zkusit přenechat kontrolu nad svým tělem a analogicky toto si přenést do života – přenechat kontrolu nad chodem věcí.
Baby masáž (masáž motýlích křídel)
Jedná se o masáž s velmi jemným dotekem, který má silné a hluboké účinky. Při masáži dochází k celotělové stimulaci, harmonizují se všechny životní funkce (dech, srdeční činnost, krevní oběh, peristaltika), posiluje se imunitní systém. U dětí může mírnit tříměsíční koliky, poruchy spánku, celkový neklid, reflux. U žen pomáhá po těžkém porodu, po porodu císařským řezem, při poporodních depresích.
Sedativní masáž
Masáž celého těla, která má silný čistící účinek na různých úrovních. Pomáhá najít cestu k vlastnímu já, navozuje uvolnění, uklidnění, harmonizuje. Vhodná je při problémech se spánkem a proti apatii.
Masáž na kloubech
Klouby a kosti jsou našim energetickým rezervoárem, v kloubech jsou největší blokády. Tato masáž rozproudí energii v těle, uvolní tyto energetické blokády. Je vhodná při bolestech kloubů, artróze (ne akutní stavy, záněty), při napětí a rozrušení.
Exit masáž
Masáž harmonizuje a odvádí energii uzavřenou (blokovanou) v končetinách a v hlavě. Je velmi vhodná při syndromu neklidných nohou, poklepávání rukou, nervózních záškubech končetin, při problémech s usínáním, bolestech hlavy a migrénách nebo v případech, kdy se myšlenky a starosti cyklicky opakují v hlavě a člověk se jich nemůžeme zbavit.
Biorelease masáž zad (olejová)
Masáž je hluboce relaxující, harmonizuje energii (přirozený stav), uvolňuje napětí v oblasti zad, krční páteře, ramenou a kříže. Uvolnění je fyzické i psychické, aktivuje samouzdravovací schopnosti, odvádí toxiny z těla. Je vhodná například při depresi.
Biorelease masáž břicha (olejová)
Biorelease masáž břicha je harmonizující masáž, která uvolňuje bránici a tím umožnuje nalezení správného a rytmického dýchání. Uvolňuje napětí, strachy a úzkosti uložené v oblasti bránice a v celé oblasti břicha. Je vhodná při Crohnově nemoci, ulcerózní kolitidě, při srůstech apod. Používá se i pro děti pro podporu peristaltiky.
Biorelease masáž hrudníku (olejová)
Je to olejová masáž, která působí na kůži, na prokrvení. Je vhodná na podporu dechu, harmonizuje a uvolňuje tělo.
Masáž obličeje a hlavy
Masáž uvolňuje stres a napětí z celého obličeje, doteky navozují osvobozující pocit a omlazují pleť, uvolňují tlak a bolesti v hlavě a uvolňují dutiny.
Vitalizující masáž
Masáž je vhodná pro lidi bez energie, trpící depresemi. Masáž celkově nastartuje (aktivuje) tělo, rozproudí energii.
kontraindikace: zranění, vysoký krevní tlak, velké napětí v těle
Masáž na periostu
Hluboká vitalizující masáž, která uvolňuje blokovanou a staženou energii na úrovni kostí. Tato masáž podporuje sebevědomí a je velmi vhodná při vyčerpání a depresi.
kontraindikace: zranění, problémy s kostmi, manicko-depresivní poruchy, schizofrenie
Pudinková masáž
Masáž pro oživení těla, uvolňuje všechny svaly na celém těle.